10 PODSTAWOWYCH  ZASAD  BEZPIECZEŃSTWA
W CZTERNASTCE W  ZWIĄZKU Z COVID -19

• W budynku szkoły poza salami lekcyjnymi obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa (maseczki, przyłbice).
  • Sale i korytarze są wietrzone oraz dezynfekowane zgodnie z obowiązującą procedurą.
  • Oddziały przedszkolne i klasy I-III mają lekcje w tej samej sali  - w miarę możliwości lokalowych szkoły.
  • Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas II-III nie korzystają z głównej szatni.  Klasy I korzystają ze specjalnie dla nich wydzielonej części szatni głównej.
  • Uczniowie spędzają przerwy w salach lekcyjnych zgodnie z Regulaminem przerw międzylekcyjnych.
  • Uczniowie korzystają ze stołówki szkolnej w reżimie sanitarnym ściśle zgodnie z nowym Regulaminem stołówki.
  • Wypożyczanie książek odbywa się zgodnie z nowym Regulaminem biblioteki szkolnej.
  • Oddziały przedszkolne wchodzą do szkoły odrębnym wejściem - po schodach po lewej stronie budynki. Dzieci przebierają się w odrębnej szatni w holu,
    zaraz przy wejściu.
  • Rodzice ani inne osoby postronne nie mogą wchodzić do budynku szkolnego (w ważnych sprawach obowiązuje kontakt telefoniczny lub elektroniczny
    z sekretariatem lub nauczycielem). Wyjątkiem są sytuacje umówionych na określony dzień i godzinę spotkań z pracownikiem szkoły.
  • Osoby dorosłe wchodzące na teren szkoły muszą zdezynfekować dłonie oraz zasłonić usta i nos.

Szczegółowa Procedura regulująca pracę szkoły w reżimie sanitanym oraz niezbędne regulaminy zostaną opublikowane na stronie szkoły na początku września 2020.