Uczniowie klasy III B na zajęciach Globus, pod dowództwem wychowawczyni - Pani Agnieszki Łaszczuk, poznają fascynujące kultury innych narodów. Na początek, po cyklu zajęć dotyczących Szwecji, wypiekli ulubiony przysmak Szwedów - pizzę. Później uczestnicy kółka kworzyli stroje hiszpańskie zainspirowane tamtejszą tradycją i kulturą. Wyszło barwnie i hucznie - Viva Espania!

Na kółku fimowym uczniowie poznawali początki  kina oraz nagrywali krótkie filmiki z wykorzystaniem trików i sztuczek godnych mistrzów z początków kinematografii.

Kółko kulturoznawcze Globus działa prężnie - również online. Ostatnio dzieci wykorzystały wiedzę zdobytą podczas zajęć informatyki i samodzielnie przygotowały prezentacje. Temat? Boże Narodzenie w Danii.