Sukcesy uczniów Czternastki

AKADEMIA GDAŃSKICH LWIĄTEK – KONKURS MOJA ULUBIONA DZIELNICA GDAŃSKA

W kategorii 7 lat przyznano  równorzędne miejsca dla całej klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 14 wraz z wychowawczynią Zdzisławą Głowienką. Nagrodzeni to: Aleks Żółciak, Jan Unterschuetz, Milena Strąk, Milena Dudek, Blanka Dudzińska, Marcel Dudziński, Krzysztof Bieliński, Julia Chamera, Marta Siezieniewska, Milena Kuszka, Julia Bojke, Kazimierz Sztąderski, Maja Nowak, Zofia Miszczak, Mateusz Rutkowski, Lena Kośmicka, Marika Radzka, Nikola Buczyk.

Wyróżnienie otrzymał Wiktor Mioduszewski. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 5 listopada w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Serdecznie gratulujemy!

Konkursy przedmiotowe Pomorskiego Kuratora Oświaty

Zakończyły się szkolne eliminacji konkursów dla uczniów klas IV – VI.  Na kolejnym etapie konkursów – rejonowym naszą szkołę będą reprezentować:

• Nikola Grabowska, VI B – język polski;
  • Mateusz Widzicki, VI A – matematyka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

2015/2016

• Uczennice Julia Mądrawska, 6b – język angielski i Natalia Bona, 6b  – język polski – zostały finalistkami Konkursów Kuratoryjnych.
  • Drużyna SP 14 (Gabrysia Mencel, V c, Weronika Rup, VI b i Mateusz Widzicki V a)zajęła II miejsce w XIX konkursie Historia i Architektura Gdańska oraz II miejsce w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku dla uczniów szkoły podstawowej.
  • Natalia Bona, Weronika Rup, Bartek Czarkowski (VI B)  zajęli II miejsce (jako drużyna) w XVI Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego – plakat angielski English Proverbs in Action.

Sukcesy artystyczne

Stypendia dla uczniów Czternastki

Pięcioro uczniów Czternastki: uczennica klasy VIa – Weronika Adamowicz oraz czworo absolwentów 2014: Aleksandra Wawrzyniak,  Arkadiusz Czarkowski, Piotr Litwiński i Kacper Skarżyński otrzymało jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska za wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy. Tak trzymać!

Strona Urzędu Miasta

Tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymali dwaj uczniowie klas VI:
Arkadiusz Czarkowski – VIb i Kacper Skarżyński – VIa