Ponownie zaangażowaliśmy się w Program Edukacji Morskiej w Gdańsku. Pierwsze zajęcia wodne Klubu Edukacji Morskiej  już za nami. Dotychczas wzięli w nich udziału uczniowie klas III, V i VII.

Szczegóły programu

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz. W ramach Programu przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wezmą udział w cyklu praktycznych zajęć na wodzie dostosowanych do grup wiekowych (zajęcia na łódkach Optimist, kajakach, zajęcia wioślarskie , rejsy łódkami turystycznymi oraz Odtimerami). Młodzież podczas rejsów uczy się podstaw żeglowania, pogłębia wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznaje swoje miasto od strony wody.
Tegoroczną nowością jest także systemowe działania edukacyjne oparte o Klub Edukacji Morskiej. Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny.

Zajęcia realizowane są na różnych poziomach edukacji:
• Szkoła Podstawowa – klasy 0-3
o Zajęcia wodne – łódka Optimist + wizyta na przystani (jeden dzień)
o Karta zniżkowa
• Szkoła Podstawowa – klasy 4-6
o Zajęcia wodne – łódka Optimist
o Zajęcia wodne – Rejs łódką turystyczną na Zatokę Gdańską
o Zajęcia wodne – Zajęcia wioślarskie / zajęcia kajakarskie
o Karta zniżkowa
• Szkoła Podstawowa – klasy 7-8
o Zajęcia wodne – rejs klasycznymi żaglowcami (Oldtimery)
o Rejs łódką turystyczną na Zatokę Gdańską
o Zajęcia wioślarskie / zajęcia kajakarskie

ZAJĘCIA
Zajęcia wodne – Optimist – jednodniowe zajęcia odbywające się na łódkach klasy Optimist lub L’Équipe. Zajęcia odbywać się będą od września do października 2017, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja na zajęcia odbywać się będzie poprzez stronę www.sportplanner.com.pl Kontakt: Piotr Kamola, +48 667 097 779
Zajęcia Optimist / Pierwszy kontakt z wodą (SP 0-3) – harmonogram:
• I grupa (poranna) 8:00 – 13:00
• II grupa (popołudniowa) 11:00 – 16:00
Zajęcia Optimist (SP 4-6) – harmonogram:
• I grupa (poranna) 8:00 – 12:00
• II grupa (popołudniowa) 12:00 – 16:00
Zajęcia wodne – Rejs łódką turystyczną na Zatokę – jednodniowe zajęcia odbywające się na łódkach turystycznych. Zajęcia odbywać się będą od września do października 2017, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja na zajęcia odbywać się będzie poprzez stronę www.sportplanner.com.pl Kontakt: Justyna Trzaskowska +48 601 260 359 – harmonogram:
• I grupa (poranna) 8:00 – 13:00
• II grupa (popołudniowa) 12:00 – 16:30
Zajęcia wodne – Zajęcia wioślarskie / zajęcia kajakarskie – Zajęcia odbywać się będą od września do października 2017, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja na zajęcia odbywać się będzie poprzez stronę www.sportplanner.com.pl Kontakt: Michał Rychlicki, +48 691 706 599 – harmonogram:
• Zajęcia odbywają się od 8:00 – 16:00
Zajęcia wodne – rejs klasycznymi żaglowcami (Oldtimery) – jednodniowe zajęcia odbywające się na klasycznych Gdańskich Żaglowcach (STS Generał Zaruski, SY Bonawentura, SY Baltic Star, SY Szkwał). Zajęcia odbywać się będą od września do października 2017, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja na zajęcia odbywać się będzie poprzez stronę www.sportplanner.com.pl Kontakt: Piotr Kukowski tel. +48 58 526 49 87– harmonogram:
• Zajęcia odbywają się od 8:00 – 16:00

Ważne informacje i wyposażenie dla Uczestnika, czyli jak się przygotować do zajęć wodnych
1. Ubiór na rejs:
• Obuwie sportowe z miękką podeszwą (nie klapki czy buty typu wojskowego). Dopuszczalne są sandały z zapięciem z tyłu.
• Kurtka lub płaszcz przeciwdeszczowy.
• Czapka lub czapka z daszkiem.
• Prosimy o zdjęcie na czas rejsu wszelkiej biżuterii.
• Polar lub sweter i przeciwwiatrowa kurtka (prosimy ubrać się cieplej niż ubralibyśmy się idąc tego dnia do pracy).
2. Uczestnik może zabrać dodatkowy prowiant lub napoje.
3. Aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne: Prosimy pamiętać, że te urządzenia mogą ulec uszkodzeniu podczas rejsu. Sugerujemy zadbać o bezpieczeństwo sprzętu dopinając do nich pasek, łańcuszek lub smycz zabezpieczającą.
4. Na wodzie słońce szczególnie szybko i mocno opala. Dlatego warto wziąć ze sobą krem ochronny z filtrem.