W tym roku uroczyście obchodzimy Stulecie Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się wiele projektów, konkursów i akcji, do udziału w których zapraszamy Uczniów wraz z Rodzinami.

PARADA NIEPODLEGŁOŚCI – 11 listopada 2018
Bierzemy udział w Siedleckiej Paradzie Niepodległości wraz z naszą szkołą. Parada Siedlecka odbywa się tuż przed Paradą Gdańską, do której również dołączymy. Spotykamy się pod szkołą o godzinie 8.30. Postaramy się o patriotyczne gadżety dla uczestników. Przejdziemy ulicą Kartuską i Nowe Ogrody pod pomnik Jana III Sobieskiego, następnie dołączymy do Gdańskiej Parady Niepodległości. O godzinie 11.30 planowane jest wspólne zdjęcie gdańszczan na Długim Targu.
ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ
Uczniowie przygotowują laurkę, kartkę z życzeniami lub list, w którym zapisują życzenia, jakie chcą złożyć naszej Ojczyźnie w Jej święto. Mogą to być życzenia dotyczące obecnych lub przyszłych czasów (za sto lat). Kartki podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą przynosimy do wychowawczyń lub bezpośrednio do nauczycieli historii do dnia 15 LISTOPADA (czwartek). Najpiękniejsze życzenia zostaną wydrukowane w specjalnym numerze gazetki a ich autorzy otrzymają drobną nagrodę.
WYSTAWA RODZINNYCH ZDJĘĆ
Zachęcamy do przyniesienia lub przesłania mailem zeskanowanych zdjęć Państwa rodzin sprzed stu lat (do 1945 r.). Zdjęcia można podpisać np Rodzina Kowalskich w Krakowie 1939 r. Można też umieścić na zdjęciu jedynie miejsce i czas jego wykonania. Termin nadsyłania i przynoszenia zdjęć to 20 LISTOPADA. Wystawa zostanie otwarta na początku grudnia.
PRZEDSTAWIENIE „WALCZYLI O WOLNOŚĆ”
Przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły ( w tym chór) zostanie zaprezentowane uczniom klas starszych 9 listopada, a klasom młodszym 14 listopada.
WSPÓLNIE ŚPIEWAMY MAZUREK DĄBROWSKIEGO
9 listopada nasza szkoła włączy się w akcję jednoczesnego odśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11.11 w polskich szkołach. Wezmą w tym udział wszyscy uczniowie Czternastki wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
ŻYWA FLAGA
W dniu 21 września uczniowie z nauczycielami w białych lub czerwonych koszulkach utworzyli żywą flagę Polski. Zdjęcia można zobaczyć m.in. na stronie szkoły na Facebooku