Wizyta nauczycieli z Islandii:)
21 kwietnia 🇮🇸  odwiedzili nas nauczyciele ze szkoły Fellaskoli w Egilsstaðir (miasto we wschodniej Islandii). Całość spotkania poprowadzili po angielsku uczniowie z klasy 7A.
Zaprezentowaliśmy działania naszej szkoły jako Promującej Zdrowie (od trzydziestu lat! 🤩). Przedstawiliśmy akcje, projekty proekologiczne i ekowystawę (opowiedzieli o tym uczniowie klasy 8C).
Goście mieli okazję zaobserwować lekcję programowania w klasie 2B z zastosowaniem IPadówi i sprzętu z Laboratoriów Przyszłości i obejrzeć przedstawienie ekologiczne klasy 2A.
Uczniowie z klasy 5A przygotowali wystawę pomocy dydaktycznych z recyklingu, a młodzi programiści z  4A pokazali, jak poruszają się zaprogramowane roboty. Reporterzy Wszędobylskiej TV14 przeprowadzili wywiady z Gośćmi oraz filmowali całą wizytę, aby przeprowadzić reportaż. Przy miłym poczęstunku mieliśmy okazję wymienić się ciekawymi spostrzeżeniami. Ostatnim punktem spotkania była wizyta w naszym szkolnym ogródku i open air class room.
Było dla nas prawdziwą przyjemnością gościć nauczycieli z Islandii. Dziękujemy za wizytę!
Już niedługo reporterska relacja naszych dziennikarzy!
Kolaż zdjęć z wizyty nauczycieli islandzkich w szkole.