Pani Dyrektor Ilona Orzechowska: "Wyjątkowe wydarzenie, jakim jest projekt My dla Niepodległej za nami. Mnóstwo wzruszeń, chwil zadumy, ale przede wszystkim poczucie wspólnoty podczas tworzenia czegoś ważnego. Dziękuję nauczycielce muzyki Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku Marcie Brozdowskiej Martha Brozd za przygotowanie występu wokalnego. Uczniom szkoły dziękuję za piękne wykonanie utworu. Dyrektorom gdańskich placówek oświatowych za wspólny taniec, śpiew i organizację. Ukłony dla naszych szefów Dyrektor Wydziału Edukacji Grzegorz Kryger oraz Dyrektor Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych Grzegorz Szczuka. Kolejny raz pokazaliście, że tworzymy super społeczność. Nie mogę nie wspomnieć o pomysłodawczyni Katarzyna Kędzioł z ekipą Szkoły Podstawowej nr 8. Było pięknie ❤️🇵🇱".

Chór uczniów na dużej scenie i dwie nauczycielki. Nad chórem ekran i rzeźba powstańca