W świetlicy szkolnej dzieje się wiele. A co?

• Nasza świetlica ma nową nazwę!
W ramach innowacji pedagogicznej "Ekologiczna Świetlica" wychowawczynie Marta Kistowska i Joanna Karaś zorganizowały konkurs na nową nazwę dla miejsca w którym wielu uczniów spędza bardzo dużo czasu. Przez dwa tygodnie "świetliczaki" wrzucały swoje propozycje do specjalnego pudła. Nazwy miały nawiązywać do ekologicznej misji i przyrodniczych akcentów.
I w końcu... udało się! Nasza świetlica nosi dumne miano Świetlica Świetlik.

Autorką zwycięskiej nazwy jest Iza Bogdanowicz z klasy III C. Gratulujemy kreatywności i dziękujemy!

• Siedlce pakują do swojego!

17.10 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące ograniczania plastiku prowadzone przez Panią Alicję Żarkiewicz - aktywistkę i inicjatorkę akcji Siedlce pakują do swojego. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób zastępować jednorazowe opakowania, czym jest recykling i dlaczego metalowa słomka jest lepsza od plastikowej. Pani Alicja wytłumaczyła nam w jaki sposób stworzyć domowe woskowijki czyli wielorazowy papier do pakowania kanapek oraz czym są świadome zakupy.

Zajęcia były naprawdę wartościowe!