Drodzy Uczniowie – użytkownicy Internetu,

w przyszłym tygodniu, dnia 8 lutego 2022 r. wypada Dzień Bezpiecznego Internetu – obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Głównym celem wydarzenia jest w głównej mierze inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach tej akcji będą prowadzone w naszej szkole lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci oraz zostaną przeprowadzone konkursy. Nasz udział w DBI zarejestrowaliśmy na stronie poświęconej temu przedsięwzięciu: https://www.saferinternet.pl/ .

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcam do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na stworzenie plakatu, który należy wykonać za pomocą dowolnego programu graficznego. Plakat ma dotyczyć i być związany z hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Konkurs oceniany jest w trzech kategoriach wiekowych.
I kategoria:
II kategoria:
Klasy IV-VI
III kategoria:
Klasy VII-VIII

Nagrody przyznane będą dla zwycięzców każdej kategorii.

Prace konkursowe należy odesłać do dnia 11.02.2022 drogą mailową na adres: karstef2@edu.gdansk.pl
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po powrocie z ferii zimowych dnia 28.02.2022.

Celem konkursu jest:
- propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w Internecie
- kształtowanie właściwych postaw moralnych oraz promowanie działań na rzecz zapobiegania cyberprzemocy wśród dzieci
- rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną
- wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i możliwości
- rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowanie wiedzy w praktycznym działaniu.

Karol Stefański, nauczyciel informatyki