Zapraszamy wszystkich uczniów (kl. O - VIII) naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym Dzień Świętej Łucji.

Dzień Świętej Łucji – to święto światła obchodzone 13 grudnia w Szwecji na pamiątkę jego patronki św. Łucji z Syrakuz. Tego dnia odbywają się pochody dzieci i młodzieży w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczyną przybraną w wianek z płonącymi świecami.

Od wielu lat do naszej szkoły przyjeżdżają dziewczęta ze Szwecji przebrane w białe stroje, z wiankami na głowie, które chodzą po korytarzach SP 14 i śpiewają piękne pieśni adwentowe. W tym roku przyjadą do nas 29 listopada. Z tej okazji organizujemy konkurs plastyczny, który polega na przedstawieniu postaci Łucji w białej sukni z wiankiem i świecami na głowie.

Technika wykonania pracy jest dowolna, format A3 lub A2. Prace należy przynieść do sali nr 14 do 25 listopada 2022 r. Wystawa prac odbędzie się na korytarzach SP 14 i w sali gimnastycznej.

Członkami jury będą dziewczęta ze Szwecji -  to one wybiorą prace, które zostaną nagrodzone.

Organizatorka konkursu

Zdzisława Głowienka