Przed 19 września...

W czwartek, 19 IX 2019 teren za szkołą zamieni się w Magiczne Miejsce! We współpracy z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku stworzymy prawdziwy ogród. Zostaną posadzone krzewy i drobne drzewa oraz zamontowane domki dla owadów i budki dla nietoperzy. W działania zostaną zaangażowani uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz wolontariusze ze starszych klas. Jednocześnie w świetlicy będą odbywać się warsztaty przyrodnicze prowadzone przez edukatorów z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Koordynatorem projektu w szkole jest pani Marta Kistowska. Projekt jest on jednym z elementów innowacji pedagogicznej Ekologiczna Świetlica.

I po 19 września...

Magiczne Miejsce w Czternastce powstało! Razem z architektami krajobrazu i pracownikami Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zasadziliśmy jarzęby i głogi, założyliśmy żywopłot i rabaty z kwiatami. Zbudowaliśmy budki dla nietoperzy (jeszcze czekają na zamontowanie!), schronienia dla owadów z kamieni, patyków i rozbitych donic oraz poidełka dla ptaków z gliny.

W trakcie prac ogrodowych uczyliśmy się w świetlicy o roślinach i zwierzętach z naszego otoczenia. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w pracę - każdy otrzymał swoje zadanie, które skrupulatnie wypełniał. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można podziwiać efekty naszych działań.

Pani Marta i świetliczaki :)