NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza szkoła w tym roku otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenie biblioteki. Otrzymane środki pozwolą wzbogacić księgozbiór biblioteki zarówno dla oddziałów przedszkolnych jak i dla szkoły podstawowej. Zakupione książki już są opracowywane i niedługo pierwsze nowości trafią na biblioteczne półki – wśród nich m.in. lektury na tegoroczny Wielki Maraton Czytelniczy. Zapraszamy uczniów do odwiedzania biblioteki i udziału w przygotowywanych akcjach promujących czytelnictwo. Zachęcamy również rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom, gdyż takie działanie bardzo pozytywnie wpływa na ich rozwój.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Białe tło, napis Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i logo programu,Ministerstwo Kultury Narodowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki, dwa orły.