Orszak św. Łucji w Czternastce

Niezwykły chór dziewcząt z Kalmaru odwiedził naszą szkołę. Ubrane w białe szaty dziewczęta ze świecami w dłoniach zaśpiewały kilka pieśni związanych z postacią św. Łucji.
Jej święto przypadające na 13 grudnia jest wyjątkowo obchodzone w Szwecji. Korowody ludzi ubranych w białe stroje z wiankami i świecami wędrują uliczkami miast i zapowiadają zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
Orszak św. Łucji przybywa do Gdańska już od 1992 r. a mieszkańcy mogą wysłuchać nastrojowego koncertu na tle zabytkowych kamieniczek. Naszą szkołę orszak odwiedza od 1997 r.
Odwdzięczyliśmy się naszym Gościom krótkim występem szkolnego chóru pod kierunkiem pani Magdaleny Kwiatkowskiej oraz świąteczną piosenką wykonaną przez klasę III b pod opieką pani Ewy Wiśniewskiej i nastrojową piosenką w wykonaniu Blanki, której towarzyszyła Milena.
Nasi Goście otrzymali upominki, które przypomną im miłe chwile w naszej szkole i mieście.
Uroczystość zorganizowała Pani Katarzyna Fedorowicz, z silnym wsparciem Pań: Magdaleny Kwiatkowskiej, Ewy Wiśniewskiej, Zdzisławy Głowienki, Urszuli Kamińskiej, Elizy Szulii oraz Pana Michała Sokołowskiego i Pani wicedyrektor Monika Brzezińska. Poczęstunek zapewniła m.in. klasa 7a.
Dziękujemy!
Melodia w filmie pochodzi ze strony: https://audionautix.com/