15 grudnia 2021 r. w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Celem uroczystości było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek oraz zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

Po wykonaniu zadań przygotowanych przez nauczyciela-bibliotekarza uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Obiecali, że będą korzystać z książek mądrze oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę pasowania każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki. Ponadto nowym czytelnikom została przekazana wyprawka czytelnicza: „Pierwsze abecadło”, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Przez to działanie nasza szkoła dołączyła do kampanii Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”.