W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w akcjach czytelniczych. „Bilet powrotny do biblioteki” – wyzwanie skierowane do uczniów klas II-IV oraz „Książkowe kółko i krzyżyk” – wyzwanie dla klas V-VIII.

Cele konkursów:

  • promocja czytelnictwa,
  • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
  • zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej.

 

„Bilet powrotny do biblioteki” kl. II-IV

Należy odebrać imienny bilet z biblioteki szkolnej, wypożyczyć i przeczytać książki według legendy na bilecie i zbierać pieczątki za każdą przeczytaną książkę. Po „skasowaniu” biletu należy namalować ilustrację do jednej z przeczytanych książek (kartka A4, dowolna technika). Podpisane prace należy złożyć do 30.11.2021 r. do p. Natalii Dobrzańskiej (biblioteka szkolna). Najładniejsze prace zostaną nagrodzone, a wszyscy, którzy ukończą wyzwanie otrzymają dyplomy.

 

„Książkowe kółko i krzyżyk” kl. V-VIII

Wyzwanie oparte jest na zasadach znanej gry w kółko i krzyżyk. Polega na przeczytaniu 4 książek, których tytuły spełniają kryteria przedstawione na planszy. Uczeń sam wybiera książki, które pasują do wybranej kategorii. Plansze do gry można odebrać w bibliotece. Po przeczytaniu danej książki należy w odpowiednim polu wpisać jej tytuł oraz autora. Do jednej wybranej książki należy napisać recenzję lub namalować ilustrację. Podpisane prace należy złożyć do 30.11.2021 r. do p. Natalii Dobrzańskiej (biblioteka szkolna). Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.