Meldujemy się z zadaniami grudniowymi projektu innowacji Piękna Nasza Polska Cała: spotkanie z Mikołajem, pieczenie pierników w Piekarni Pellowski z Panią Klaudią.  Zainicjowaliśmy też wymianę pocztówkową z miastami wojewódzkim, wykonaliśmy i wysłaliśmy kartki do oddziałów przedszkolnych z Włoch, Danii, Litwy, Anglii i Niemiec (jedna z pozdrowieniami już wróciła!). Razem z Panią Klaudią zorganizowaliśmy zajęcia otwarte dla rodziców (wykonaliśmy świecznik, dekorowaliśmy duże pierniki i malowaliśmy odlewy gipsowe) i zainscenizowaliśmy przedstawienie świąteczne dla rodziców (wykonaliśmy też skarpetkowego bałwanka). Zorganizowaliśmy tez Paczkę dla Bohatera (jako część ogólnopolskiej zbiorki), kontynuując akcję BohaterOn . Dzieci chętnie włączyły się w realizowane zadania, wykonały mnóstwo ozdób, zarówno z papieru (jak dawniej) jak i z mas plastycznych, aktywnie włączały się w przygotowania do świąt i nie narzekały, mimo że czasem brakowało czasu na zabawę:)