Biblioteka Czternastki bierze udział w ogólnopolskiej akcji Serce dla Ukrainy zorganizowanej przez Lustro Biblioteki. Biblioteki w całej Polsce zdobione są niebiesko-żółtymi sercami w geście solidarności z narodem Ukrainy. Księgozbiór biblioteki został wzbogacony o kilka pozycji w języku ukraińskim. Otrzymaliśmy m.in. książkę Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”Rafała Kosika w j. ukraińskim, dzięki działaniom wydawnictwa Powergraph. Wydawnictwo postanowiło nieodpłatnie rozdać tę książkę dzieciom przybyłym z Ukrainy. Nasza biblioteka jak i cała szkoła jest miejscem przyjaznym dla wszystkich uczniów, mamy nadzieję, że nowi uczniowie również szybko się o tym przekonają.

Бібліотека нашої школи бере участь у акції Серце для України зорганізованої через Lustro Biblioteki. У нашій бібліотеці на нових учнів чекає кілька книжок в українській мові. Між іншими вдалося отримати книжку „Фелікс, Нет і Ніка та банда невидимих”. Тут велика подяка видавництву Powergraph, яке подарувало цю книжку безкоштовно дітям з України. Наша бібліотека і ціла наша школа це дружнє місце для всіх учнів.

Zółto-niebiesie serce z napisem 'serec dla ukrainy po polski i ukraińsku', zdjęcia ukraińskich książek w naszej szkole, serca w oknach biblioteki.