Skąd ta cała szopka? próbowali nam wyjaśnić uczniowie klas IV, V i VI, kótrzy pod wodzą i patronatem  Księdza Piotra (a może Izajasza?) przygotowali Jasełka 2019.

Przedstawienie odbyło się w piątek, 20 grudnia w bardzo już świątecznej Czternastce. Spektakl rozgrywał  się na kilku płaszczyznach czasowych - mogliśmy oglądać seceny od symbolicznych Adama i Ewy, poprzez czasy króla Salomona, narodzenie Jezusa po współczesność. Oprawę muzyczną na żywo przygotowała Pani Magdalena Lipka i jej podopieczni: chór szkolny oraz zespół woklany z klasy VIB.

Publiczność podziwiała nie tylko występ swoich kolegów i nauczycieli, lecz również olbrzymą, profesjonalną  scenę, która  w czwartkową noc urosła w sali gimnastycznej...