Serdecznie zachęcam uczniów klas 7 i 8 uczących się języka niemieckiego do wzięcia udziału w VIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-JĘZYKOWYM: „DAS IST DOCH SEHENSWERT” To warto zobaczyć.

Konkurs obejmuje tylko wiedzę krajoznawczą państw DACHL, czyli państw niemieckojęzycznych.
Forma prac konkursowych zawiera dwie kategorie:
a) pracę artystyczną (np. zabytek, atrakcja turystyczna, krajobraz), technika dowolna, format pracy A3.
b) prospekt reklamowy o jednym wybranym miejscu z kraju niemieckojęzycznego, zachęcający do jego odwiedzenia. Prospekt powinien być wykonany w języku niemieckim, w dowolnej formie graficznej, format A4.

Praca z wybranej kategorii powinna być wykonana indywidualnie.
Ocenie pracy podlegać będą: poprawność językowa, oryginalność, estetyka.

Konkurs obejmuje trzy etapy: etap szkolny, powiatowy i wojewódzki. W pierwszym etapie Szkolna Komisja Konkursowa wyłania max. po 4 prace w każdej kategorii, które przesyła organizatorowi. W drugim etapie Komisja Konkursowa wybiera 3 prace ze szkoły/powiatu w każdej z kategorii. W etapie wojewódzkim przyznaje I, II i III miejsce.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca 2022 poprzez wiadomość zwrotną na gpe.
Pracę konkursową należy dostarczyć do 20 marca 2022.

nauczycielka języka niemieckiego
Joanna Buraczewska