Patronami literackimi 2023 roku – decyzją Sejmu i Senatu RP – zostali ustanowieni Aleksander Fredro oraz Wisława Szymborska. Młodsi uczniowie Czternastki mieli okazję zapoznać się z sylwetką znakomitego polskiego komediopisarza oraz jego wierszami dla dzieci. W konkursie recytatorskim poezji Aleksandra Fredry, który odbył się 25.04.2023 r. wzięli udział uczniowie klas 1-3. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i nie lada wyzwaniem było wyłonienie zwycięzców.

Laureatami zostali:

I miejsce – Hanna Komorowska kl. 3B i Jerzy Trojanowski kl. 1C

II miejsce – Mikołaj Trojanowski kl. 3B

III miejsce – Zofia Brudnik i Wiktoria Dombrowska kl. 3A oraz Magdalena Dyduch kl. 1A

Starsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z poezją polskiej noblistki. Swoje umiejętności artystyczne uczniowie klas 4-8 zaprezentowali 24.04.2023 r. na szkolnym konkursie recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej.

Laureatami zostali:

I miejsce – Blanka Dudzińska kl. 7A

II miejsce – Alicja Schmidt kl. 4B

III miejsce – Mateusz Rutkowski kl. 7A

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej aktywności artystycznej!

Kolaż zdjęć przedstawiających uczniów w czasie konkursu w bibliotece.Kolaż zdjęć uczniów biorących udział w konkursie w biblitece.