Gdańsk pod żaglami wiedzy to gdański projekt edukacyjny dla uczniów i nauczycieli. W Czternastce  biorą w nim udział uczniowie z Koła morskiego klasy IIB (opieka - Agnieszka Łaszczuk)  oraz członkowie Koła morskiego z klas VIC i VIB (opieka - Dorota Skarżyńska).

Dokumentacja zajęć obu kół jest imponująca. Tym razem mini warsztaty bursztynnicze. Cdn.

IIB

1. Uczniów odwiedziła zawodowa bursztynniczka #dorbur, która opowiedziała o swojej pracy, pokazała piękne okazy bursztynu i wyrzeżbione figurki. Dzieci samodzielnie wykonały wisiorki i bransoletki.

2. W Klubie Odkrywców uczniowie budowali przenośny filtr do zanieczyszczonej wody. To dopiero była zabawa! Pół sali w wodzie! Na zdjęciach wszystkie potrzebne składniki do wykonania filtrów.

Kolaż zdjęć przedstawiających przedmioty potrzebne do przygotowania filtru do wody.