W środę, 18 stycznia 2023 r. w MEiN  w Warszawie wręczono Krajowe Certyfikaty Szkoły Promującej ZdrowieWręczane przez wiceminister Marzenę Machałek certyfikaty zostały przyznane w 2022 r. przez Ministra Edukacji i Nauki na podstawie rekomendacji Centralnej Kapituły działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji. 

Cieszymy się, że Czternastka uzyskała to wyróżnienie po raz trzeci. Znaleźliśmy się pośród wąskiej grupy 14 przedszkoli i 33 szkół z całej Polski, co uważamy za wielkie osiągnięcie. W tym roku jesteśmy jedyną szkołą z Gdańska!

Sukces, oparty nie tylko na jednorazowych akcjach, ale przede wszystkim na systemtycznych i konsektentnych działaniach oraz kształtowaniu postaw, możliwy był dzięki pracy całej społeczności szkolnej. Z pewnością to jeszcze nie koniec!

Certyfikat SPZ dla SP14 wystawiony na 5 lat.Zdjęcie przedstawia dwie kobiety na tle ściany z napisem Ministerstwo Edukacji i Nauki. Kobiety trzymają w ręku otwrtą teczkę z certyfikatem.

W poniżej odnośniki do artykułów, w których opisywaliśmy niektóre z naszych działań:

  1. Promocja Zdrowia w Czternastce - prezentacja
  2. Światowy Dzień Drzewa
  3. Jesteśmy tu dla Was! - spotkania dla absolwentów
  4. Endorfiny złapane! - zajęcia sportowe w ramach Tygodnia Szczęścia w Czternastce
  5. Odnowienie krajowego certyfikatu SPZ
  6. Tydzień Szczęścia

Przypominamy, że Program Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola i szkoły.

Placówki przedszkolne i szkolne przystępują do programu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie dobrowolnie. Decyzję podejmuje rada pedagogiczna po konsultacji z przedstawicielami społeczności przedszkolnej czy szkolnej, w tym z rodzicami.