Drodzy Państwo,

bardzo dziękujemy za dary, które zostały przyniesione do naszej szkoły. Wszystkie odwieziono do punktu UG w czwartek, 3 marca. Po konsultacji z organizatorami wracamy do akcji:

Solidarni z Ukrainą (akcja studentów PG) - zbiórka rzeczy

Nasza szkoła dołączyła do zbiórki na rzecz osób poszukujących w Polsce schronienia. Zebrane dotąd rzeczy zostały już dwukrotnie  przekazane do Osiedla Studenckiego Politechniki Gdańskiej, które przygotowuje akademik numer 11 w Brzeźnie na ewentualne przyjęcie uchodźców z Ukrainy. W domu studenckim na uciekających przed wojną Ukraińców i Ukrainki czeka160 miejsc.

Aktualna! lista potrzeb (14 marca):

• domowe środki czystości, w tym: proszki do prania, płyny do płukania, środki do czyszczenia łazienki/kuchni – produkty nowe, fabrycznie zamknięte,
  • mleko w kartonach
  • materiały biurowe typu zeszyty, długopisy itp.
  • piżamy - dziecięce, młodzieżowe i kobiece – wyłącznie nowe
  • nowa bielizna dla kobiet i młodzieży
  • kapcie – dziecięce, młodzieżowe i kobiece
  • klapki pod prysznic dla dzieci i dorosłych
  • suszarki do bielizny
  • suszarki do włosów,
  • żelazka, deski do prasowania,
  • kosze na brudną odzież (plastikowe lub z materiału),
  • kosmetyki dla młodzieży (żele do twarzy, kremy itp.) - nowe, fabrycznie zamknięte,
  • nożyczki do paznokci, pilniczki do paznokci
  • maseczki jednorazowe.

Nie zbieramy: ubrań (oprócz wymienionych), pościeli, pluszaków ani leków.

Prosimy o pozostawienie rzeczy w szkolnym przedsionku. Każda pomoc się liczy!